Dodany: 2011-07-05 14:37:27

Albinizm u zwierzątAlbinizm to inaczej bielactwo czyli brak barwnika u zwierząt. To choroba dziedziczna. Skóra zwierząt albinosów jest biała lub bladoróżowa. Biała jest również ich sierść. Źrenice mają czerwone, ale bladoróżową tęczówkę.

 

Jeśli posiadamy zwierzę, które jest albinosem, powinniśmy zwrócić się o pomoc do specjalisty, czyli takiej osoby jak weterynarz gdańsk. Wytłumaczy nam on czym objawia się ta choroba i czy jest niebezpieczna dla zdrowia. Weterynarz gdańsk ma też obowiązek uświadomienia nas o tym, że albinizm u zwierząt występuje dość rzadko. Najczęściej możemy spotkać się z tą chorobą u królików, świnek morskich, papug, myszek, szczurów i tchórzów.  

 

Weterynarz gdańsk uświadomi nas także w tym, że albinoskie zwierzęta najczęściej giną po urodzeniu. Jeśli uda im się przeżyć, nie łatwo jest im znaleźć partnera ponieważ środowisko nie akceptuje odmieńców. Jeśli ktoś taki jak weterynarz gdańsk zaopiekuje się zwierzakiem z albinizmem, zapewni odpowiednią pielęgnację, użyje też podstawowego kremu z filtrem UV to ta żywa istota ma szansę na przeżycie. Pamiętajmy, nie możemy odtrącać naszego pupila tylko ze względu na to, że jest albinosem.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Albinizm u zwierząt
Nick: